Як правильно вибрати і купити квартиру в новобудові

У великих містах ринок нерухомості досить конкурентний. Втім, коли потенційний покупець починає пошук квартири, зорієнтуватись у варіантах та ціновій політиці не так складно. Потрібно звернути увагу на кілька основних моментів, щоб зрозуміти, наскільки пропозиція від конкретного забудовника приваблива та вигідна.

Пропозиції із продажу нерухомості від забудовника з досвідом у цій сфері має велике значення. Перш ніж почати пошук, потрібно визначитись, яку саме нерухомість плануєте придбати. Житло економкласу, апартаменти, комфорт чи еліт. Справа не лише у привабливому фасаді будинку, потрібно знати за якими технологіями його будували, щоб не виникли проблеми під час ремонтних робіт, чи добре підведені усі комунікації. Площа також має значення, справа не стільки у кількості квадратних метрів, як у самому плануванні – зручності та можливості зробити перепланування у квартирі. Сучасні архітектурні проєкти розроблені таким чином, щоб власники квартири могли в будь-якій площі втілити дизайнерський задум і розташувати усе для комфортного проживання. Інфраструктуру району можна побачити за допомогою сучасних технологій. Від цього, зокрема, залежатиме вартість нерухомості. Усі пропозиції у центральній частині міста та прилеглих вулицях коштуватимуть значно дорожче. На це впливає зручна транспортна розв’язка, наявність паркомісць для мешканців тощо.

Технології будівництва

Найбюджетнішим варіантом на сьогодні є будинок із залізобетонних панелей. Цю технологію використовують вже багато років. Головний недолік — нагрівання влітку та охолодження взимку. Не втішать покупців і внутрішні опорні конструкції, які унеможливлюють перепланування квартири.

Цегляні будинки, звісно, фаворити у будівництві. Вони вважаються найекологічнішими. Проте, ця технологія має обмеження по зведенню високих будівель та швидкості самого будівництва. Вартість такого житла, відповідно, теж в рази буде дорожчою.

Монолітно-каркасне будівництво є найпопулярнішим серед новобудов. Каркас будівлі із залізобетону, а стіни з цегли або газоблоків. Відсутність опорних внутрішніх стін дозволяє робити вільне планування у квартирі. Серед переваг цієї технології – енергоефективність, стійкість до впливів зовнішнього середовища, доволі швидке будівництво. Термін експлуатації таких будинків близько 150 років.

Інфраструктура району

Побутує думка, що житло варто шукати поблизу роботи, щоб добирання у години пік не займало багато часу. Це може бути відстань у 20 хв, яку зручно подолати власним автомобілем або де курсує громадський транспорт.

Якщо у вас є діти, дізнайтесь чи є поблизу навчальні заклади. Ідеально, коли житлові райони зорієнтовані поблизу медичних закладів, торгових та розважальних центрів тощо. А от житло поруч із промисловою частиною міста – заводами, виробничими цехами не найкращий вибір.

Не варто забувати про зручність самих мешканців. Купуючи житло в новобудові, обов’язково потрібно поцікавитись наявністю паркувальних місць наземних чи підземних, автостоянкою поруч із будинком. Ці питання актуальні як для «спальних» районів, так і для центру.

Зверніть увагу на вигляд із вікна. Якщо перед вами багато вільного простору, ліс чи низька стара забудова – є варіант того, що за деякий час з вікон вашої квартири можна буде побачити будівництво сусідської новобудови. І від цього гарантій немає.

Новобудова поруч із парковою зоною – хороший варіант для усіх: літніх людей чи молодих сімей із дітьми. Повітря в таких районах чистіше, також це гарне місце для прогулянок і дозвілля.

Перевірка документів забудовника

Коли визначились із попередніми пунктами (район, клас житла, кількість квадратних метрів), час ознайомитись із конкретними пропозиціями від забудовника. Обирати компанію потрібно теж ретельно. Дізнайтесь більше про її надійність, яка репутація девелопера на ринку нерухомості, скільки зданих об’єктів. Почитайте відгуки від клієнтів, чи відповідають квартири і будинки запланованому варіанту.

Щоб сформувати чіткіше уявлення про роботу компанії, треба дізнатись про підрядників будівництва – хто замовник, генеральний підрядник. На прохання клієнта компанія повинна надати пакет документів, серед яких:

 • документи, що підтверджують право власності або оренди на землю та її цільове призначення. Варто зауважити, що власник земельної ділянки, підрядник з будівництва та компанія, яка безпосередньо продає квартиру можуть бути різними організаціями. Тому необхідно побачити документи, укладені між користувачем землі та продавцем нерухомості. Також цю інформацію можна перевірити самостійно через Публічну кадастрову карту. Там відкриті дані із локацією земельної ділянки, її площею, кадастровим номером, цільовим призначенням та формою власності;
 • документи на будівництво: дозвіл на виконання будівельних робіт, декларацію про початок виконання робіт, проектну документацію, експертизу проекту, технічний план тощо. Перед початком будівництва забудовник повинен отримати містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки. Таку інформацію можна знайти у містобудівних кадастрах або в управлінні архітектури міста. Забудовники багатоповерхових будинків також повинні отримати дозвіл на проведення будівельних робіт та ліцензію підрядника на здійснення будівництва, наявність яких можна перевірити на сайті Державної архітектурно–будівельної інспекції України;
 • документи забудовника, які запевняють, що компанія діє законно. Засновників забудовника, види їх діяльності можна перевірити у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб–підприємців та громадських формувань. А от про наявність боргів забудовника перед державою можна дізнатись за допомогою сервісу Державної фіскальної служби. Не менш важливим моментом у перевірці є інформація, чи не було судових процесів по будівництву об’єкта і земельної ділянки або порушення зобов’язань перед покупцями. Це можна перевірити у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Також варто звернути увагу на:

 • площу квартири, яка не повинна відрізнятись від зазначеної у договорі, це впливає на ціну купівлі;
 • матеріали будівництва, чи відповідають вони описам забудовника;
 • стіни та підлогу – чи справді вони рівні, чи немає тріщин;
 • встановлене опалення;
 • якість каналізації, труб;
 • розведення електропроводки;
 • якість самих вікон та їх правильне встановлення;
 • підключення ліфтів.

До вибору забудовника потрібно підійти професійно. Житло як інвестиція, залишається актуальним капіталовкладенням. Тому не зважаючи на те, для себе ви його обираєте або для продажу \ оренди, вигідніше оформити хорошу пропозицію із надійним забудовником, яку буде легше реалізувати і уникнути в майбутньому будь–яких неприємностей.

Компанія «Львівцентробуд» пропонує житло різного класу – економ, комфорт та еліт. Звертайтесь, щоб дізнатись більше про вигідні умови розтермінування та вільні у продажі квартири.

clicking on ".navigation__burger" toggles class ".navigation__nav_mobile" on ".navigation__nav" clicking on ".navigation__burger" toggles class ".navigation__burger_active" on ".navigation__burger"